fbpx

Hakkında

Ağaç kutsaldır. Kültürümüzün geçmişten günümüze getirdiği en kadim hediyedir. Yaşlıların söylediği şey bu; Bir bebek doğduğunda, biri evlendiğinde, her ağaç anlamlı günlerde dikilir. Ağaç dikmek çok önemli bir yaşam görevidir. Doğayı ve ondan gelenleri hep sevdik. Belki şimdi daha çok insan sever!

Hikayemiz

Doğadan ilham alan ve her yaş için yaratıcı oyunun son derece farkında olan bir tasarımcı. Modern dille iyi tasarım ve kaliteli ahşap işleme bilgisine olan ihtiyaç sayesinde, eski masalların derin, benzersiz UTOY koleksiyonunu oluşturur. Küçük bir atölyede büyük bir dünya kurabileceğini fark etti. Doğru ekipman ve sıkı çalışma ile UTOY markası doğar.

Pelin Elmacı Katırcıoğlu

Pelin Elmacı Katırcıoğlu

Kurucu / Tasarımcı

İzmir Saint-Joseph Fransız Lisesi Mezunu ve İstanbul Işık Üniversity Güzel sanatlar fakültesi Endüstri ürünleri tasarımı bölümünden mezun oldu.Üretim ve tasarım için belirli bir malzeme grubu üzerinde çalıştı. 2015 yılında yeni, yenilikçi ve sürdürülebilir bir iş fikrine doğru bir adım değişikliği yapmaya karar verdi ve UTOY'u kurdu. Halen kurucu, tasarımcı ve üretici olarak halen ahşap oyuncak tasarım ve üretim projesinde faaliyet göstermektedir.

Design and Producing

Design and Producing

Atölye

Doğru üretim yöntemi ile yüksek kaliteli ahşap ile işlenir. Zengin araştırmalar ve ar-ge sürecimiz sayesinde başarılı ürünler çıkartmaktayız. Tekstil branşlarında yerel çözüm ortaklarımız ile sevgi ile çalışmaktayız.

Süreç

Doğaya herhangi bir zarar vermeden üretilmiştir. Kullanılmış sertifikalı ağaçlardır.  “Mavi Melek” sertifikalı doğal boyalar kullanılmıştır. Birinci sınıf gürgen ağacından özenle hazırlanmış el yapımı. Türkiye’de tasarlanmış ve üretilmiştir.

 

 

Süreç

Press

Medya’daki Yankımız

 

Yerel haberlerde bizi takip edin;

Press

Daha fazlası için bize ulaş

Sign up for the newsletter.